TERASY ŠTĚCHOVICE

V PÍSKOVNĚ, Štěchovice
Zveřejněno v Připravované projekty, Rezidenční projekty

Terasy Štěchovice se nachází v atraktivní  lokalitě u Vltavy, kousek od  hlavního města. Projekt rodinných terasových domů zasazený do samotného srdce obce s výhledem na secesní kostel Sv. Jana Nepomuckého.

Městys Štěchovice (Praha-západ), který  se nachází na jih od hlavního města na levém břehu Vltavy, je velice příjemným místem k životu.

Mimořádné místo v samém srdci přírody. Budete užívat klidu a soukromí, avšak stále máte na dosah vše co potřebujete. Přímo ze Štěchovic je výborné spojení do Prahy i mezi okolními obcemi Davle, Slapy, Hradištko a Měchenice, které tvoří residenční aglomeraci s plnou občanskou vybaveností.

Přímo ve Štěchovicích se nachází řada obchodů, mateřská a základní škola, pošta, městská knihovna, ordinace dětského lékaře i lékaře pro dospělé, zubař, lékárna či veterinární ambulance. Samotná lokalita rodinných terasových domů je zasazena do vilové části obce v blízkosti mateřské a základní školy, zdravotního střediska a autobusového nádraží.

Jednoduché přímé spojení do centra Prahy.

  • Pokud dáváte přednost cestování veřejnou dopravou, tak autobusem PID za 20 minut dojedete na Zbraslav nebo za 35 minut můžete nastupovat do metra na Smíchovském nádraží.
  • Pokud volíte pohodlnější cestování autem, tak za pouhých 30 minut se dostanete do centra Prahy přes Davli, Zbraslav a ulici Strakonickou

Štěchovice mají také velice dobrou  dopravní dostupnost na letiště Václava Havla nebo na dálnici D1, a to napojením během pár minut na Pražský okruh u Zbraslavi.

Rodinné terasové domy se nachází v klidné, vilové lokalitě Štěchovic. Nabízíme zákazníkům atraktivní bydlení s výhledem na údolí řeky Vltavy, krásný secesní kostel s farou, dostatek soukromí a klidu v atypických terasovitých zahradách. Samotné Štěchovice se nachází kousek od rekreační oblasti Slapy s širokou škálou vodních sportů, včetně yachtingu, s několika možnostmi ke kotvení, příkladně v Modré loděnici . Milovníci golfu mají k dispozici hřiště Golf Park Slapy Svatý Jan, které patří k nejoblíbenějším golfovým areálům v ČR.

Architektka Ak.arch.Ing.arch. Kateřina Vávrová navrhla tyto domy specificky s respektováním přilehlého terénu a vesnické lokality městyse Štěchovice.

Domy, s velkorysými dispozicemi, navazující na zahradní terasy domů, jsou navrženy v energetické kategorii A průkazu energetické náročnosti budov, se zaměřením na dodržování zásad trvale udržitelného rozvoje. Štěchovice disponují ojedinělými rozvody užitkové vody z přilehlé Vltavy, což umožňuje sezónní zalévání zahrad z tohoto zdroje. K tomuto jsou jako dodatečně instalované záložní zásobníky dešťové vody s přepadem do dešťové kanalizace. Obálky objektů jsou nadimenzovány z ohledem k velice úspornému provozu vytápění rodinných domů v kombinaci s efektivním podlahovým topením a tepelného čerpadla vzduch x voda. Komfort bydlení zajišťuje velice přehledný a uživatelsky jednoduchý Smart systém objektu, kontrolující energeticky úsporný chod domu v souladu se zdravým způsobem života ( kontrola koncentrace CO2 v ovzduší ), který je stále více důležitý pro náš plnohodnotný život.